Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zimní dovolená v Dachstein - West

Oblast okolo Dachsteinského ledovce navštěvují ti, kteří milují zimní sporty a chtějí strávit zimní dovolenou aktivně na sjezdovkách. Geograficky je rozdělena na dvě části, Dachstein West a Dachstein – Schladming.

dachstein_west.jpg

První z jmenovaných, Dachstein West, leží jen 30 kilometrů od Salcburku. Sjezdovky této lyžařské oblasti jsou vhodné pro všechny lyžaře.

 

Je v celku jedno jestli jste již zkušený lyžař nebo se chystáte na své první krůčky na lyžích, svahy této oblasti jsou uzpůsobeny opravdu pro každého. Pět hlavních vstupů do tohoto lyžařského ráje zaručí, že nebudete muset absolvovat ranní nával u lanovek.

 

Lyžařská oblast Dachstein West vznikla spojením několika středisek. Jsou jimi Gosau, Annaberg, Russbach a Abtenau. Střediska patřící do údolí Lammertal jsou ideální pro rodiny s dětmi.

 

Zdejší svahy jsou středně těžké a každý kdo sem zavítá, zde nalezne poklidnou atmosféru a přátelské obyvatele. Kromě Abtenau kde je k dispozici také 2 km dlouhá sjezdovka v barvě černé.

 

schladming_2.jpg

Obec Gosau leží na druhé straně tohoto lyžařského regionu ve výšce okolo 700 metrů nad mořem. Dělí se na tři části a může se pochlubit úchvatným výhledem na ledovec Dachstein a vrcholky Gosaukammu.

 

Rozsáhlá lyžařská houpačka zaručí vyžití jak lyžařům tak i snowboardistům. A snowboardisté zcela jistě využijí také místního snowparku. Snowpark má dokonce svůj vlastní vlek hned u dolní stanice lanovky.

 

V oblasti Dachstein West je myšleno také na milovníky běžek. 60 kilometrů dlouhá síť běžkařských stop začíná v Abtenau. Naleznete zde také zasněženou trať s klasickými stopami i stopou pro bruslení. Další stopy pak vedou u Annabergu, St. Martinu a Gosau.

 

img_2200.jpgPři dnech strávených na lyžích či prkně se jistě rádi zastavíte v některé z mnoha horských chat, které jsou při krajích sjezdovek. Teplý čaj či svařáček a malé občerstvení přijde každému zimnímu sportovci jistě vhod.

 

Dachstein West je každý rok dobře připravena na své návštěvníky. Tak neváhejte a přijeďte se podívat na krásu dachsteinského ledovce i vy.