Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lyže a běžky v oblasti Dachstein / Schladming

V okolí Dachsteinského ledovce se rozprostírá také lyžařská oblast Dachstein- Schladming. Je jakýmsi jejím centrem a to hlavně díky samotným horám. Lyžařskou houpačku v regionu Schladming – Ramsau /Dachstein tvoří vrcholy Planai, Hochwurzen, Hauser Kaibling a Reiteralm.

 

dachstein_west_1.jpgKe skiareálu Planai se dostanete přímo ze Schladmingu, pár metrů od jeho hlavního náměstí je nástupní stanice lanovky. Tratě na Planai nesou označení FIS a stoupnout by si na ně měl jen zkušený lyžař.

 

Zážitkem pro zkušené lyžaře je také sjezd na Reiteralmu, který vybízí k jízdě hlavně ty co si chtějí zazávodit.

 

Hauser Kaibling je místo kde se pořádají závody Světového poháru, a když zde zrovna nikdo nezávodí je to celkem klidné místo vhodné pro relaxační a rodinnou dovolenou. Sjezdy do údolí v pohodě zvládnou i méně zkušení lyžaři a pro ty zkušenější jsou zde k vyzkoušení závodní sjezdovky.

 

Pokud se chystáte na zimní dovolenou i s vašimi nejmenšími ratolestmi pak se vydejte do Pruggenu. Je to místo, kde se dobře postarají o vaše děti zatím co vy si budete užívat lyžování.

 

schladming.jpgRamsau am Dachstein znají všichni kdo upřednostňují jízdu na běžkách. Městečko leží na slunné horské plošině a každý den je zde upravováno 220 kilometrů běžeckých stop pro všechny styly. V roce 1999 se zde dokonce konalo Mistrovství světa.

 

Pořádné oblouky na širokých svazích si užijete v lyžařském středisku Hochwurzen. Pokud si rádi zalyžujete v hlubokém sněhu a lavinová situace bude příznivá, určitě vyzkoušejte sjezdy z ledovce Dachstein. Je to zážitek, který vám dlouho zůstane v paměti.

 

Útulné chaty a chalupy vám nabízí menší středisko Fageralm a pokud si chcete vyzkoušet jaké je sjíždět svahy na ledovci, máte možnost vyrazit do Dachstein – Schladmingu od podzimu do jara.

 

schladming_2.jpgPro snowboardisty je lákadlem Dachstein – Burton – Superpark. Leží na vrcholu Hunerkogel a může se vám stát, že zde narazíte na trénink nějakého z profesionálů.

 

Dalšími místy pro snowboardisty jsou halfpipe na Reiteralmu, snowpark a boardercross na Hauser Kaiblingu a mnoho dalších.

 

I když je ve zdejší lyžařské oblasti rozšířenější síť stop běžkařských než sjezdařských svahů neznamená to, že nemá svým návštěvníkům co nabídnout